“Samarkand Avtomobil Zavodi” MChJ Q.K. kasaba uyushmasining hisobot-saylov konferensiyasi bo‘lib o‘tdi
Bugun zavod miqyosida kasaba uyushmasining hisobot-saylov konferensiyasi bo‘lib o‘tdi. Unda kasaba uyushmasi raisi Xamdamov Shuhrat Xamrakulovich 2020–2025 yillar davomida amalga oshirilgan ishlar bo‘yicha hisobot berdi. Faoliyati “qoniqarli” deb baholanib, u yana ushbu lavozimga qayta saylandi.
Shuningdek, ish beruvchi vakili sifatida konferensiyada “SamAvto” MChJ Q.K. bosh direktorining texnik masalalar bo‘yicha o‘rinbosari Husen Samievich Kobilov qatnashdi. U ish beruvchi nomidan hisobot berib, amalga oshirilgan ishlar bo‘yicha ma’lumot taqdim etdi. Konferensiya davomida kasaba uyushmasi va ish beruvchi o‘rtasidagi hamkorlik yuzasidan muhokamalar o‘tkazildi.
Yig‘ilish natijalari bo‘yicha:
- Kasaba uyushma qo‘mitasi tarkibi shakllantirildi.
- Taftish komissiyasi va uning raisi saylandi.
- 2025 yil iyun oyida bo‘lib o‘tadigan viloyat konferensiyasiga delegatlar tasdiqlandi.
Konferensiyada mehmon sifatida kasaba uyushmalari rahbarlari ishtirok etdi:
Ahmadjon Mahmudovich Xaqulov – O‘zbekiston metallurgiya va mashinasozlik sanoati xodimlari kasaba uyushmasi Respublika Kengashi raisi;
Ilhomjon Ibrohimovich Kamolov – Respublika Kengashi tashkiliy ishlar bo‘limi mudiri;
Olimxon Abdusamatovich Mirzaev – tarmoq kasaba uyushmasi Samarqand viloyati Kengashi raisi.